برای دسترسی به محتویات این نشریه از درختواره سمت راست موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

«
»
«
»
«
»
  • 1
  • 2
ROKNEWSPAGER ERROR: File not found: images/عکس_کتاب_0011.jpg
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»

روی ماه خداوند را ببوس

مصطفی مستور، نشر مركز، چاپ سی و چهارم، 113 صفحه، 2900 تومان.
برگزیده‌ جشنواره قلم زرین انجمن قلم ایران، به عنوان بهترین رمان سال‎های 1379 و 1380 شده است.
يونس، دانشجوي دكتراي پژوهش‎گری اجتماعی، مي‌خواهد رساله دکترای خود را به پايان برساند تا هم شرط پدر نامزدش را براي ازدواج آن‎ها اجرا كند و هم آخرين مرحله درسی‌اش را پشت سر بگذارد. موضوع پایان‎نامه او تحليل جامعه شناسي عوامل خودكشي دكتر محسن پارساست كه دو سال پیش خودش را از طبقه هشتم ساختمانی 26 طبقه، پايين انداخت.
سايه، نامزد يونس، دانشجوي كارشناسي ارشد الهيات است و اعتقادات مذهبی محکمی دارد. او هم در حال تحقیق برای اتمام پایان‎نامه کارشناسی ارشد است.  موضوع پایان‌نامه او، مکالمات خداوند و حضرت موسی (ع) است.
نه سال پيش يونس به خدا ایمان داشت و به همين دليل سايه هم او را برای زندگی مشترک پسندیده بود، ولی حالا یونس نسبت به وجود خدا تردید دارد و حرف‌هایی می‌زند که بوی کفر می‌دهد. به همین دلیل، سایه را نگران، و نسبت به ادامه مسیر زندگی با یونس دچار تردید كرده است.
مهرداد، دوست يونس، بعد از نه سال از امريكا مي‌آيد. او در امريكا ازدواج كرده است و دختري چهار ساله دارد. همسرش جوليا، از دو سال پيش سرطان گرفته است و اکنون دوران سخت بیماری را می‌گذراند و پزشكان از ادامه زندگی او قطع امید کرده‌اند.
یونس دوستی به نام علی‎رضا دارد كه پرسش‌های دشواری را از او می‌پرسد که برایش به وجود مي‌آيد و جوابی برای آن‎ها نمی‌یابد. غالباً پاسخ‌های علی‎رضا او را قانع نمي‌كند، ولی در پاسخ‌هایش حرف‌هایی می‌شنود که بی‎اندازه لذت می‌برد.
روی ماه خداوند را ببوس، کتابی است که  کشمکش‌های فکری عمیق مؤمنی را  روایت می‎کند که در آستانه از دست دادن باورهای دینی قرار دارد.